Pomiń zawartość →

Niezależny ranking pomp ciepła Pompy.app – Lider rynku w 2024?

Ostatnio zaktualizowany w 8 grudnia, 2023

Rozwój to zmiany

Czołem!

Podjąłem się edycji artykułu o rankingu pomp ciepła, który został stworzony w ramach serwisu Nachlodno.pl w zespole Webratings, który miałem przyjemność tworzyć, a którego już nie prowadzę.

Obecnie cała tematyka pomp ciepła została oddelegowana do serwisu Pompy.app, który stał się odrębnym, niezależnym projektem.

Nachlodno.pl działa na rynku porównywarek w kategorii HVAC od 2020 roku. Serwis tworzą eksperci od jakości powietrza z Ranking-oczyszczaczy.pl – jedyny w swoim rodzaju ranking oczyszczaczy z własnym laboratorium i autorskimi testami, które bezwzględnie uszeregowują urządzenia po najlepszej opłacalności – największej ilości zdrowia za najmniejszą kasę.

W Nachlodno.pl znajdziesz rankingu klimatyzatorów przenośnych, klimatyzacji domowej typu split czy osuszaczy. I właśnie w tym dalej ten zespół chce się specjalizować.

Pompy.app ze względu na odmienną specyfikę oraz względy biznesowe trafił pod nowe strzechy, których nadal mogę być gospodarzem.

Pierwsza wersja rankingu pomp ciepła Pompy.app

W czwartek 7 grudnia 2023 włączyliśmy pierwszy ranking pomp ciepła na Pompy.app. Na start 75 różne pompy ciepła typu powietrze – woda.

Wiemy, że na polskim rynku dostępne są dziesiątki marek pomp ciepła i ponad 400 różnych urządzeń, a liczba ta nieustannie rośnie. Będziemy porównywać większość z nich już w 2 kwartale 2024 roku.

Ranking pozwala porównać najważniejsze parametry efektywnościowe pomp:

  • typoszeregi,
  • maksymalne moce grzewcze dla W35 i W55,
  • SCOP W35 dla wody podawanej na instalacje ogrzewania podłogowego i SCOP W55 dla wody podawanej na kaloryfery,
  • klasy sezonowej efektywności.

    Każdy model jest także zilustrowany.
Ranking pomp ciepła 2022 / 2023

Ranking pozwala zorientować się również w cenach pomp ciepła poszczególnych modeli, co umożliwia wybór najkorzystniejszej oferty spośród pomp o tej samej mocy.

Co ważne jest to całkowicie niezależny ranking pomp ciepła. Nie ustawiamy pozycji pod konkretne firmy, marki i współprace. Pracujemy na danych technicznych i cenach i to one decydują o pozycjach w rankingu.

Niestety internet zalewają obecnie liczne rankingi pomp ciepła tworzone lub sponsorowane przez konkretne marki lub porównywarki, co może prowadzić do nieuczciwej prezentacji danych. Warto o tym pamiętać analizując dane…

Czego spodziewać się niebawem?

Już w drugim kwartale 2024 pojawi się moduł porównywarki umożliwiające porównanie znacznie większej ilości danych technicznych i innych informacji o pompach. Zostanie on także szybko uzupełniony o większą ilość ofert. W tej chwili w nowo tworzonej bazie pomp ciepła zebraliśmy dane o ponad 190 modelach aktualnie sprzedawanych na rynku!

Chcemy w ten sposób w pierwszym etapie budowy narzędzia pozwolić użytkownikom wybierać najefektywniejsze i najbardziej rozsądne cenowo pompy o potrzebnej dla budynku mocy.

Jeżeli masz pomysł, co powinien robić nasz ranking, by pomagać wybierać urządzenia dające największe oszczędności na montażu pomp ciepła, to napisz do nas lub podziel się opinią w komentarzu.

Pozdrawiam i zapraszam na Pompy.app

CEO Pompy.app
Łukasz Rajzer

Opublikowano w Wpisy blogowe