Pomiń zawartość →

Ranking pomp ciepła Nachlodno.pl – Rewolucja 2022 / 2023

Ostatnio zaktualizowany w 21 lipca, 2022

W Nachlodno.pl działamy na rynku porównywarek w kategorii HVAC od 2020 roku. Serwis tworzą eksperci od jakości powietrza z Ranking-oczyszczaczy.pl. Jedyny w swoim rodzaju ranking oczyszczaczy z własnym laboratorium i autorskimi testami, które bezwzględnie uszeregowują urządzenia po najlepszej opłacalności – największej ilości zdrowia za najmniejszą kasę.

Pierwsza wersja rankingu pomp ciepła Nachlodno.pl

W piątek 8 lipca 2022 włączyliśmy pierwszy ranking pomp ciepła naszego autorstwa. Na start 23 różne pompy ciepła typu powietrze – woda.

Wiemy, że na polskim rynku dostępnych jest ponad 30 marek pomp ciepła i ponad 200 różnych urzadzeń, a liczba ta nieustannie rośnie. Chcemy porównywać większość z nich do końca października 2022.

Ranking pozwala porównać najważniejsze parametry efektywnościowe pomp:

  • typoszeregi,
  • maksymalne moce grzewcze dla W35 i W55,
  • SCOP W35 dla wody podawanej na instalacje ogrzewania podłogowego i SCOP W55 dla wody podawanej na kaloryfery,
  • klasy sezonowej efektywności.

    Każdy model jest także zilustrowany.
Ranking pomp ciepła 2022 / 2023


Czego spodziewać się niebawem?

Już w sierpniu 2022 pojawi się moduł porównywarki umożliwiające porównanie znacznie większej ilości danych technicznych i innych informacji o pompach. Zostanie on także szybko uzupełniony o większą ilość ofert. Chcemy w ten sposób w pierwszym etapie budowy narzędzia pozwolić użytkownikom wybierać najefektywniejsze pompy o potrzebnej dla budynku mocy. Chcemy wdrożyć również moduł cen, które jak wiemy rosną obecnie w bardzo szybkim tempie. Obawy o gaz, droższy dolar oraz szał na pompy spowodowany m.in programem Czyste Powietrze Plus, znacznie spowolnił łańcuch dostaw, a wyższy popyt przy niskiej podaży winduje ceny.

W dalszej fazie prac planujemy dostarczyć podstawowych informacji o rodzaju i mocy pompy ciepła najlepiej pasującej do inwestycji.

Są także kolejne kroki, ale te zostaną wdrożone na przełomie 2022 i 2023 roku.

Jeżeli masz pomysł, co powinien robić nasz ranking, by pomagać wybierać urządzenia dające największe oszczędności na montażu pomp ciepła, to napisz do nas lub podziel się opinią w komentarzu.

Opublikowano w Wpisy blogowe